Hotell Saaremaa Thalasso Spa – saunakompleks võimaldab nautida infrapuna-, leili-, auru- ja soolasauna. Külma ja kuuma veega merekividest põhjaga kontrastbassein masseerib jalataldu ja kiirendab jalgade verevarustust.

Värskendava ja karastava toimega on kümblustünn. Mugavaks lõõgastuseks sobib mullivann, mille kõrval kaminaga puhkeala ning merele avanev avar terrass. Thalassosaunas saab lisaks saunamõnudele kasutada ka looduslikku meresoola ja erinevaid meremuda-, vetikate-, või meemaske. See kõik aitab kaasa organismi puhastamisele, tasakaalustab energiavood, parandab vereringet, kiirendab ainevahetust ja karastab organismi.

Saunakompleksi on võimalik tellida lisatasu eest nii privaatsaunadena kui üldsaunadena vastavalt hinnakirjale. Hotelli külastajatele, kellel on vastav pakett, on saunade kasutamine ettetellimisega hinna sees. Kellaaeg täpsustada hotelli vastuvõtus.

Leilisaun

Traditsiooniline leilisaun on eestlastele tuntud esiisade aegadest. Merele avaneva vaatega leilisaunas on erinevate kõrgustega lavaastmed. Temperatuur saunas on 70-100 kraadi, õhk kuiv ja kuum. Lavalkäimise ja leiliviskamise vahelduseks sobib jahutamine mullivannis või kümblustünnis. Leilisaun aktiveerib ainevahetust ja mõjub rahustavalt närvikavale, toniseerib ja karastab keha, treenib veresoonkonda.

Infrapunasaun

Infrapunasauna soojuskiirgus soojendab keha kudesid 4–5 cm sügavuseni kutsudes esile tugeva higistamise. Seetõttu on higistamine infrapunasaunas ligi 3 korda intensiivsem kui tavalises saunas, kus koed soojenevad vaid mõne millimeetri sügavuseni. Tavasaunas moodustab vesi 90–97% higi koostisest, infrapunasaunas 80–85% ülejäänud 15–20% on organismist väljutatavad mürgised ainevahetusproduktid (rasvad, kolesterool jne). Temperatuur on vaid 40–60 kraadi (tavasaunas 80–120 kraadi), seega on saun sobiv ka eakamatele inimestele ja rasedatele (seansi pikkus kuni 12 min). Kuna higistamine saunas on intensiivne, on enne ja peale sauna soovitav juua rohkelt vett. Pärast sauna ei ole soovitav end kohe külma veega pesta, sest lihased on tugevalt soojenenud. Infrapunasaunas on soovitatav käia 3–4 korda nädalas, 20–30 minutit korraga. Organismi energiakulu 30 min on 600 kcal.

Infrapunasauna tervistav toime organismile:

 • väga tugev higieritus
 • mõõdukas temperatuur on kergemini talutav
 • lihaseid lõdvestav toime
 • organismi puhastamine mürgistest ainevahetuse jääkproduktidest
 • tselluliiti raviv toime
 • immuunsuse tõus organismis
 • positiivne toime paljude haiguste korral (liigesepõletikud, reumaatilised valud, seljavalud jne)
 • enesetunde oluline paranemine – aktiviseerub närvisüsteemi töö, paraneb üldine toonus ja töövõime

Aurusaun

Leilisaunaga sarnaselt kutsub ka aurusaun esile higistamise, kuid kuna temperatuur ei tõuse üle 45 kraadi ja suhteline õhuniiskus on üle 100 % siis koormus organismile on väiksem kui leilisaunas. Saunaseansi pikkuseks sobib kuni 15 minutit, mida korrata võib  2-3 korda. Niiske kuumus stimuleerib nahaaluste veresoonte verevarustust ning puhastab nahka intensiivselt, avades poorid, eemaldades surnud naharakud ja mustuse ning muutes naha pehmeks, puhtaks ja siidiselt siledaks. Parandab kehalist ja vaimset heaolu, aitab vabaneda igapäevapingetest ning annab energiat.

Aurusauna tervistav toime organismile:

 • suurendab järsult kudede ja rakkude hapnikuvarustust
 • suurendab valgete vereliblede hulka
 • kiirendab keha vereringet, hapniku- ja toitainevarustust
 • eemaldab kehasse kogunenud toksiinid
 • stimuleerib immuunsüsteemi
 • hävitab baktereid ja viirusi
 • lõdvestab lihaseid ja vabastab need pingetest
 • positiivne toime paljude haiguste korral (hingamisteede haigused, liigesevalud jne)

Soolasaun

Sool on rahvameditsiinis tuntud oma eriliste omaduste poolest. Meresoolaga naha ülehõõrumine saunas puhastab ja eemaldab surnud naharakud, soola sissehingamine on hea ülemistele hingamisteedele, leevendab liigestevalusid. Madala temperatuuriga (mitte üle 30 kraadi) soolasaun on leebemaid saunaliike. Mõju intensiivistamiseks ja naha ette valmistamiseks on enne soolasauna soovitav käia infrapuna, auru- või leilisaunas. Saun sobib ka eakamatele inimestele ja raseduse varajases staadiumis. Saunasessioonide vahel ja lõpetuseks on soovitav puhata ja korralikult maha jahtuda. Selleks on sobiv lõõgastuda mullivannis või  kamina ees nautida värskendavat kurgivett.

Thalasso saunakompleksTäiskasvanu / laps al 3-15.a12 EUR / 6 EUR
Privaatsaunad 2h1-6 inimest60 EUR
iga järgnev inimene 6 EUR
lapsed 3-15.a3 EUR

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu. Hotell jätab endale õiguse teha hinnakirjas muudatusi.