g
Contacts

Mändjala, Saaremaa county, 93871 Saaremaa, Estonia
Phone: +372 454 4100
GSM: +372 505 8272
E-mail: saaremaa@saarehotell.ee

Come to Saaremaa
Image Alt

Saaremaa hotel's

Sauna center

Hotell Saaremaa Thalasso Spa – saunakompleks võimaldab nautida infrapuna-, leili-, auru- ja soolasauna. Külma ja kuuma veega merekividest põhjaga kontrastbassein masseerib jalataldu ja kiirendab jalgade verevarustust.

Värskendava ja karastava toimega on kümblustünn. Mugavaks lõõgastuseks sobib mullivann, mille kõrval kaminaga puhkeala ning merele avanev avar terrass. Thalassosaunas saab lisaks saunamõnudele kasutada ka looduslikku meresoola ja erinevaid meremuda-, vetikate-, või meemaske.

See kõik aitab kaasa organismi puhastamisele, tasakaalustab energiavood, parandab vereringet, kiirendab ainevahetust ja karastab organismi.

Saunakompleksi on võimalik tellida lisatasu eest nii privaatsaunadena kui üldsaunadena vastavalt hinnakirjale. Hotelli külastajatele, kellel on vastav pakett, on saunade kasutamine ettetellimisega hinna sees. Kellaaeg täpsustada hotelli vastuvõtus.

Saunad

Leilisaun

Traditsiooniline leilisaun on eestlastele tuntud esiisade aegadest. Merele avaneva vaatega leilisaunas on erinevate kõrgustega lavaastmed. Temperatuur saunas on 70-100 kraadi, õhk kuiv ja kuum. Lavalkäimise ja leiliviskamise vahelduseks sobib jahutamine mullivannis või kümblustünnis. Leilisaun aktiveerib ainevahetust ja mõjub rahustavalt närvikavale, toniseerib ja karastab keha, treenib veresoonkonda.

Infrapunasauna tervistav toime organismile:

väga tugev higieritus

mõõdukas temperatuur on kergemini talutav

lihaseid lõdvestav toime

organismi puhastamine mürgistest ainevahetuse jääkproduktidest

tselluliiti raviv toime

immuunsuse tõus organismis

positiivne toime paljude haiguste korral (liigesepõletikud, reumaatilised valud, seljavalud)

aktiviseerub närvisüsteemi töö, paraneb üldine toonus ja töövõime

Infrapunasaun

Infrapunasauna soojuskiirgus soojendab keha kudesid 4–5 cm sügavuseni kutsudes esile tugeva higistamise. Seetõttu on higistamine infrapunasaunas ligi 3 korda intensiivsem kui tavalises saunas, kus koed soojenevad vaid mõne millimeetri sügavuseni. Tavasaunas moodustab vesi 90–97% higi koostisest, infrapunasaunas 80–85% ülejäänud 15–20% on organismist väljutatavad mürgised ainevahetusproduktid (rasvad, kolesterool jne). Temperatuur on vaid 40–60 kraadi (tavasaunas 80–120 kraadi), seega on saun sobiv ka eakamatele inimestele ja rasedatele (seansi pikkus kuni 12 min). Kuna higistamine saunas on intensiivne, on enne ja peale sauna soovitav juua rohkelt vett. Pärast sauna ei ole soovitav end kohe külma veega pesta, sest lihased on tugevalt soojenenud. Infrapunasaunas on soovitatav käia 3–4 korda nädalas, 20–30 minutit korraga. Organismi energiakulu 30 min on 600 kcal.

Aurusaun

Leilisaunaga sarnaselt kutsub ka aurusaun esile higistamise, kuid kuna temperatuur ei tõuse üle 45 kraadi ja suhteline õhuniiskus on üle 100 % siis koormus organismile on väiksem kui leilisaunas. Saunaseansi pikkuseks sobib kuni 15 minutit, mida korrata võib  2-3 korda. Niiske kuumus stimuleerib nahaaluste veresoonte verevarustust ning puhastab nahka intensiivselt, avades poorid, eemaldades surnud naharakud ja mustuse ning muutes naha pehmeks, puhtaks ja siidiselt siledaks. Parandab kehalist ja vaimset heaolu, aitab vabaneda igapäevapingetest ning annab energiat.

Aurusauna tervistav toime organismile:

suurendab järsult kudede ja rakkude hapnikuvarustust

suurendab valgete vereliblede hulka

kiirendab keha vereringet, hapniku- ja toitainevarustust

eemaldab kehasse kogunenud toksiinid

stimuleerib immuunsüsteemi

hävitab baktereid ja viirusi

lõdvestab lihaseid ja vabastab need pingetest

positiivne toime paljude haiguste korral

Soolasaun

Sool on rahvameditsiinis tuntud oma eriliste omaduste poolest. Meresoolaga naha ülehõõrumine saunas puhastab ja eemaldab surnud naharakud, soola sissehingamine on hea ülemistele hingamisteedele, leevendab liigestevalusid. Madala temperatuuriga (mitte üle 30 kraadi) soolasaun on leebemaid saunaliike. Mõju intensiivistamiseks ja naha ette valmistamiseks on enne soolasauna soovitav käia infrapuna, auru- või leilisaunas. Saun sobib ka eakamatele inimestele ja raseduse varajases staadiumis. Saunasessioonide vahel ja lõpetuseks on soovitav puhata ja korralikult maha jahtuda. Selleks on sobiv lõõgastuda mullivannis või  kamina ees nautida värskendavat kurgivett.

Saunakompleksi hinnakiri

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu. Hotell jätab endale õiguse teha hinnakirjas muudatusi.
HINNAKIRI HIND €
Thalasso saunakompleks:
Täiskasvanu 12 €
Laps al 3-15.a 6 €
Privaatsaunad 2h:
1-6 inimest 60 €
iga järgnev inimene 6 €
lapsed 3-15.a 3 €

This website uses cookies to improve performance and enhance your user experience. If you’re comfortable with this, just continue using the site as normal. Read more about  cookies and privacy policy details. ACCEPT