g
Kontaktid

Mändjala, Saaremaa vald, 93871 Saaremaa, Eesti
Telefon: +372 454 4100
GSM: +372 505 8272
E-mail: saaremaa@saarehotell.ee

Sõida Saaremaale
Image Alt

Saaremaa hotelli

Saunakompleks uueneb!

Hotell Saaremaa muudab nime  ja saunakompleks uueneb!

2022 sügisel alustas Saare Hotelli Varade OÜ “Turismisektori tootearenduse toetuse” programmi toel hotellihoones asuva saunaala ümberehitust, mida rahastatakse liidu COVID-​19 pandeemiale reageerimise raames.  Ehtsad Saaremaised saunad valmivad 2023 aasta sügiseks.

Projekti maksumus on 238 000 eurot, sellest toetuse suurus 166 600 eurot.

Ehtsad Saaremaised Saunad on uus saunakeskus Saaremaal, kus räägitakse Saare sauna lugu, tutvustatakse kombeid, õpetatakse kohalikust materjalist saunatooteidvalmistama ning saunamõnusid  nautima terve perega. Saunad on avatud aastaringselt nii hotelli külalistele kui ka väljastpoolt tulijaile. Kasutada on leilisaunad, auru- ja aroomisaunad, väikelaste bassein ja puhkealad. Igal saunal on oma lugu rääkida ja oma saunatamise traditsioonid. Saunatamise kõrvale pakutakse ka sööke ning jooke.

EESMÄRK JA TULEMUSED

Tänu Ehtsa Saaremaa Saunakeskuse loomisele

* Perede külastusaeg Saaremaa Rannahotellis pikeneb seniselt 2 öölt 2,3 ööni (hotelli statistika põhjal)

* Ehtne Saaremaa Saunakeskus on külastajatele avatud aastaringselt senise perioodi mai-oktoober asemel.

* Laieneb külastaja profiil – Ehtsat Saaremaa Saunakeskust külastavad ka teistes majutuskohtades majutujad, kes otsivad ehedaid elamusi Saaremaal looduse rüpes. Lisaks saunateenusele tarbivad nad ka toitlustusteenust, seega loovad täiendavat tulu ka hotellile.

Ehtsate Saaremaiste Saunade keskuses hakkavad paiknema Saaremaiseid traditsioone ja väärtusi edasi andvad saunad ja veesilmad, igaühele oma:

 • SAARE NAISE SAUN ehk Sanaarium (75℃), koos vaatega lastebasseinile (sügavus 30cm),
 • RÜÜTLI aurusaun (45℃),
 • TALUMEHE SAUN ehk kadakasaun (80℃),
 • VIIKINGISAUN ehk leilisaun (90℃),
 • METSAMEHE 4 AASTAAEGA ehk männivihmametsa ala, kus vahelduvad kuumad külmad dušid ja erinevad veesurved ning vihmasele männimetsale omased üllatused.
 • LINNAMEHE mullivann.
 • PEENIKESE PERE ehk beebidele vannitamise võimalus.
 • Saunaalalt pääseb otse õue terrassile, mis on mitmefunktsiooniline. Saunatajad saavad seal värskes õhus lõõgastuda ning muul ajal on terrassi võimalik kasutada lavana mitmesuguste väikeste etenduste ja kontsertide korraldamiseks. Saunaala laieneb ka ka õue, kuhu
  lisandub
 • SAARE KALURI SAUN ehk peen vihtlemise võimalusega puuküttega
  välisaun
 • PIISKOPI tünnisaun, mida on võimalik kasutada nii
  privaatselt kui ka seltskondadega.
 • Välisaunade kõrvale rajatakse grilliala koos väliköögiga ning puhkeala, kus on võimalus saunaseltskondadel saunaskäigu
  vahepeal einestada ja lõõgastuda. Välisaunade ala eraldab õuealast ilutaimede ja maitsetaimedega rohesein. Olemasolevad 2 kämpingumajakest renoveeritakse saunatajate ööbimiseks ning õuealale luuakse ka väliduššide ja wc võimalus.

Saunakompleksi on edaspidi võimalik tellida nii privaatsaunadena kui üldsaunadena vastavalt hinnakirjale nii hotelli külastajatel kui ka väljastpoolt saabuvatel klientidel.

Saunad

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info andmete töötlemise ja küpsiste kasutamise põhimõtete kohta. NÕUSTUN